Шестой школьный день

Планы мероприятий Отчеты по мероприятиям


Шестой день недели — суббота — является органичной частью целостной учебно-воспитательной системы школы. Одной из важных задач, стоящих пред педагогическим коллективом школы, является эффективная организация воспитательной работы в шестой школьный день. Она планируется и проводится в соответствии с общешкольным планом работы школы, органично дополняя и продолжая его. Особое внимание уделяется проведению в субботу физкультурно-оздоровительной и спортивно-массовой работы.

Цели и задачи воспитательной работы в шестой школьный день

Цели воспитательной работы в шестой школьный день:

- укрепление физического, психического и морального здоровья;

- создание эффективной системы гражданского и патриотического воспитания;

- интеллектуальное развитие и гражданское становление школьника;

- участие детей и подростков в полезных делах и акциях.

 

Задачи воспитательной работы в шестой школьный день:

- формировать у детей и молодёжи гражданской позиции посредством участия в социально значимых делах, развитие социальной активности;

- приобщать детей и молодёжь к нравственно-духовным ценностям, через заботу и сохранение природного и культурного богатства своей Родины;

- формировать патриотизм у детей и молодёжи, уважение к ветеранам ВОВ и местам воинской славы;

- формировать потребность у молодого поколения к заботе о Родине, её интересах в защите и сохранении экологических ресурсов;

- формировать гармонично развитую общественно активную личность;

- повышать нравственную и эстетическую культуру учащихся;

- создать условия успешной социализации личности ребёнка;

- восстанавливать и развивать физические и духовные силы детей соответствующей организацией досуга.

свернуть

Режим работы учреждения образования в шестой школьный день

Рэжым работы дзяржаўнай установы адукацыі
“Рамельская сярэдняя школа”
ў шосты школьны дзень
на 2021/2022 навучальны год
 

Від дзейнасці

Назва

Час правядзення

Месца правядзення

Адказны

Аб’яднанні па інтарэсах

“Турыст”

09.30-10.30

Кабінет геаграфіі

Колбік Мікалай Аляксандравіч

“Меткі стралок”

11.00-12.00

Вучэбная майстэрня

Сядляр Іосіф Васільевіч

“Юны баскетбаліст”

12.00-13.00

 

Спартыўная зала

Сядляр Васілій Іосіфавіч

Фізкультурна-аздараўленчая і спартыўна-масавая работа

Згодна плана ідэалагічнай і выхаваўчай работы

10.00-12.00

Спартыўная зала

Сядляр Васілій Іосіфавіч

Работа з сельскай моладдзю

Згодна плана работы

17.00-19. 00

Спартыўная і трэнажорная зала

Сядляр Іосіф Васільевіч

Работа бібліятэкі

Згодна плана работы

08.00-11.00

Бібліятэка

Сеген Вольга Леанідаўна

Работа ў сетцы Інтэрнет

“Камп’ютар – дапаможнік”

09.00-12.00

Кабінет інфарматыкі

Казак В.В, Нагар Л.М.

Выхаваўчыя мерапрыемствы

Згодна плана ідэалагічнай і выхаваўчай работы

 

 

свернуть

ОРГАНИЗАЦИЯ ВОСПИТАТЕЛЬНОЙ РАБОТЫ В 6-Й ШКОЛЬНЫЙ ДЕНЬ

АРГАНІЗАЦЫЯ ВЫХАВАЎЧАЙ РАБОТЫ Ў ШОСТЫ ДЗЕНЬ

ДЗЯРЖАЎНАЙ УСТАНОВЫ АДУКАЦЫІ

“РАМЕЛЬСКАЯ СЯРЭДНЯЯ ШКОЛА”

 на 2021/2022 навучальны год

ДАТА

НАЗВА СПРАВЫ

Класы

Адказныя

05.09

Рухомыя гульні на свежым паветры

1-4

Ляшкевіч В.Я

05.09

Эксурсія ў асенні парк “Залатая восень”

5-8

Вярэніч А.Р.

05.09

Вяселая падарожжа “Найдзі адрозненне”

9-11

Петрусевіч М.М.

05.09

Дзень беларускай пісьменнасці

1–11

Наст. бел. м. і літ.

12.09

Дзень БРПА. Піянерскі збор па прыёму ў піянеры вучняў 5 класа

5–8

Нагар Л.М.

12.09

Інтэлектуальна-пазнаваўчая гульня “Падарожжа па краіне “Піянерыя”

5-8

Нагар Л.М.

12.09

Міжнародны дзень памяці ахвяр фашызму

1-11

Кл.кір.

12.09

Экскурсія “Сцяжынкамі любага парку”

1-4

Падарэцкая Э.М.

12.09

Інтэлектуальная гульня “Што? Дзе? Калі?”

5-8

Кананчук Л.І.

12.09

Завочная экалагічнае падарожжа “Старонкамі чырвонай кнігі”

9-11

Шчучка П.П.

19.09

Віктарына “Знаўцы ПДР”

1-4

Гузарэвіч А.В.

19.09

Віктарына “Шчаслівы Лік”

3-5

Сяменава Г.С.

19.09

Марафон па правілам дарожнага руху

6-8

Кананчук Л.І.

19.09

Завочнае падарожжа па Беларусі

9-11

Сядляр Г.В.

26.09

Літаратурная віктарына

1-4

Захарыч Ж.А.

26.09

Круглы стол “Злачынствы сярод падлеткаў”

5-8

Колбік М.А.

26.09

Брэйн-рынг “Школа піянерскіх навук”

5-8

Нагар Л.М.

26.09

Інтэлектуальная гульня “Самае моцнае звяно”

9-11

Казак В.В.

03.10

Экскурсія “Добры дзень восень залатая”

1-4

Ляшкевіч В.Я

03.10

Віктарына “Чароўны квадрат”

5-8

Вярэніч А.Р.

03.10

Інтэлектуальная гульня “Падарожжа ў лясное царства”

9-11

Петрусевіч М.М.

10.10

Інтэлектуальная гульня “Шчаслівы выпадак”

1-4

Падарэцкая Э.М.

10.10

КТД “Падарунак для мамы”

5-8

Кананчук Л.І.

10.10

Наведванне парку “Фарбы восені”

9-11

Шчучка П.П.

17.10

Экскурсія ў парк “Залатая восень”

3-5

Гузарэвіч А.В.

17.10

Інтэлектуальная гульня “Дзеці новага пакалення”

1-3

Сяменава Г.С.

17.10

Віктарына “Ведаеце вы?”

5-8

Кананчук Л.І.

17.10

Экскурсія “Эцюды восеньскана парку”

9-11

Сядляр Г.В.

24.10

Экскурсія ў этнаграфічны музей

1-4

Захарыч Ж.А.

24.10

Пазнавальная віктарына “Чырвоная кніга Беларусі”

5-8

Колбік М.А.

24.10

Вечар адпачынку “Думай і дзейнічай” ў рамках святкавання 75-ці годдзя ААН

9-11

Казак В.В.

24.10

Конкурсная праграмма “Адпачываем разам”

5-8

Нагар Л.М.

31.10

Падарожжа ў каралеўства залатой восені

1-4

Нагар Л.М.

31.10

Асенні баль “Міс восень-2020”

9-11

Казак В.В.

14.11

Конкурс чытачоў “У свеце чароўных казак”

1-4

Падарэцкая Э.М.

14.11

Экскурсія ў асенні парк

5-8

Кананчук Л.І.

14.11

Віктарына “Матэматычныя загадкі”

9-11

Шчучка П.П.

14.11

Ранішнік “Ветлівыя словы”

1-4

Нагар Л.М.

21.11

Падарожжа ў краіну здароўя

1-3

Гузарэвіч А.В.

21.11

Час загадак

2-4

Сяменава Г.С.

21.11

Інтэлектуальны марафон “Дайдзі да фінішу”

5-18

Кананчук Л.І.

21.11

Віртуальнае падарожжа ў музей шкодных звычак

9-11

Сядляр Г.В.

28.11

Інтэлектуальная гульня “Шчаслівы выпадак”

1-4

Захарыч Ж.А.

28.11

Спартландыя “Смелыя, лоўкія, умелыя”

5-8

Колбік М.А.

28.11

Экалагічная гульня “Кола прыроды”

5-8

Нагар Л.М.

28.11

Тэматычная дыскатэка "Моладзь супраць СНІДу"

9-11

Казак В.В

05.12

Гадзіна казкі “Мы чытаем Карнея Чукоўскага”

1-4

Ляшкевіч В.Я

05.12

Віртуальная экскурсія “Воўк у Белавежскай пушчы”

5-8

Вярэніч А.Р.

05.12

Мая гульня “Што? Дзе? Калі?”

9-11

Петрусевіч М.М.

07.12 –21.12

Падрыхтоўка да навагодніх свят

 “У майстэрні Дзеда Мароза”

1 – 11

Кл. кір.

12.12

Вясёлыя эстафеты

1-4

Падарэцкая Э.М.

12.12

Віктарына “У свеце цікавага”

5-8

Кананчук Л.І.

12.12

Інтэлектуальная гульня па ППР “Зялёны, жоўты,чырвоны”

9-11

Шчучка П.П.

12.12

Гульня-падарожжа "Жыццё акцябрат у піянерскай дружыне”

1-4

Нагар Л.М.

19.12

Конкур малюнкаў “Зімовая прыгажосць”

1-4

Гузарэвіч А.В.

19.12

Гульня па станцыях “Вясёлы разнабой”

1-4

Сяменава Г.С.

19.12

Экскурсія ў г. Столін

5-8

Кананчук Л.І.

19.12

Конкурс “ФЭСТ”

9-11

Сядляр Г.В.

26.12

У мастэрні Дзеда Мароза. Выраб ёлачных упрыгожванняў

1-4

Захарыч Ж.А.

26.12

Экскурсія у зімовы парк

5-8

Колбік М.А.

26.12

Конкурс снежных скульптур “Зімовыя прыгоды”

1-8

Нагар Л.М.

26.12

Гульнявая праграма “Танцуюць усе”

9-11

Казак В.В.

 

02.01

Падарожжа у краіну ветлівых слоў

1-4

 

Ляшкевіч В.Я.

02.01

Гульня “Век жыві – век вучыся”

5-8

Вярэніч А.Р.

02.01

Віктарына “Беражыце здароўе”

9-11

Петрусевіч М.М.

09.01

Спартландыя “Вясёлы агеньчык”

1-4

Падарэцкая Э.М.

09.01

Экскурсія ў этнаграфічны музей в. Цераблічы

5-8

Кананчук Л.І.

09.01

Наведванне зімовага парку “Зімовая казка”

9-11

Шчучка П.П.

16.01

Экскурсія у парк “Зімова казка”

1-4

Гузарэвіч А.В.

    16.01           12.01

Конкур малюнкаў “Зімовыя свята”

5-8

Сяменава Г.С.

   16.01                 12.01

Спартыўна-забаўляльная гульня “Здаравячок”

5-11

Кананчук Л.І.

16.01

Літаратурная гасцёўня “ Мы ўзышлі не з насення, што ветрам занесена”

5-8

Сядляр Г.В.

23.01

Спартыўныя спаборніцтвы “Зімушка зіма”

1-4

Захарыч Ж.А.

23.01

Віктарына “Што? Дзе? Калі?”

5-8

Колбік М.А.

23.01

Віктарына “Свая гульня” па правілах дарожнага руху”

5-8

Нагар Л.М.

23.01

Дыскатэка “Вечар з сябрамі”

 

9-11

Казак В.В.,

30.01

Гульня “Загадваю – адгадай”

1-4

Нагар Л.М.

30.01

Гульня “ Што?  Дзе? Калі?”

1-11

Казак В.В.,

06.02

Конкурс малюнкаў “Зімовыя забавы”

1-4

Ляшкевіч В.Я

06.02

Турнір знатакоў народнай мудрасці “Народ скажа як звяжа”

5-8

Вярэніч А.Р.

06.02

Інтэлектуальная гульня “Разумнікі і разумніцы”

9-11

Петрусевіч М.М.

06.02

Вечар сустрэчы выпускнікоў

“И снова здравствуйте…”  

9-11

Казак В.В.

13.02

Конкурс “Два капітаны”

1-4

Падарэцкая Э.М.

13.02

Конкур “Дапаможам птушкам”

5-8

Кананчук Л.І.

13.02

Інтэлектуальнае спаборніцтва “Сучасны слоўнік”

9-11

Шчучка П.П.

13.02

Вячэрняя праграма "У імя кахання"

9-11

Казак В.В.

13.02

Творчы конкурс “Хачу на сцэну”

1-4

Нагар Л.М.

20.02

Віктарына “Птушыныя імёны”

2-4

Гузарэвіч А.В.

20.02

Віктарына “Казкі блукаюць па свеце”

1-3

Сямёнава Г.С.

20.02

Літаратурна-мастацкае кафэ “Зімовая казка”

5-8

Кананчук Л.І.

20.02

Экскурсія ў прафесію бацькоў

9-11

Сядляр Г.В.

27.02

Гульня “Разумнікі і разумніцы”

1-4

Захарыч Ж.А.

27.02

Свая гульня “Мой родны кут”

5-8

Колбік М.А.

27.02

Конкурсна-гульнявая праграма “Я – будучы салдат”

5-8

Нагар Л.М.

27.02

Конкурсная праграма   “Містар школы - 2021” 

9-11

Казак В.В.,

06.03

Гульня-падарожжа “Адкуль бяруцца гразнулі”

1-4

Ляшкевіч В.Я

06.03

Падарожжа ў казку

5-8

Вярэніч А.Р.

06.03

Квэст “Мір прафесій”

9-11

Петрусевіч М.М.

06.03

Гульнявая праграма “Кожная дзяўчынка – прынцэса”

5-8

Нагар Л.М.

06.03

 Конкурсная-праграма “Міс Вясна - 2021 

9-11

Казак В.В.,

13.03.

Свята “Я - грамадзянін Рэспублікі Беларусь”, прысвечанае дасягненню паўналецця вучнямі  і атрыманню пашпартоў

9-11

Казак В.В.,

Нагар Л. М.

13.03

Пазнавальная гульня “Разумнікі і разумніуы”

1-4

Падарэцкая Э.М.

13.03

Вусны часопіс “Экскурсія ў гісторыю малой радзімы”

5-8

Кананчук Л.І.

13.03

Гульня “Самае цікавае пытанне”

9-11

Шчучка П.П.

20.03

Віктарына “Вясна прыйшла”

1-3

Гузарэвіч А.В.

20.03

Конкурсная праграма “У свеце прафесій”

3-4

Сямёнава Г.С.

20.03

Вусны часопіс “Мы дзеці радной зямлі”

5-8

Кананчук Л.І.

20.03

Круглы стол “Піраміда здаровай ежы”

9-11

Сядляр Г. В.

27.03

Конкурсная праграма “У свеце прафесій”

1-4

Захарыч Ж.А.

27.03

Геаграфічны конкурс “Дзяржавы і сталіцы”

5-8

Колбік М.А.

27.03

Квест “Я і прафесія”

9-11

Казак В.В.

27.03

Конкурс беларускіх страў “Хачу ўсё ведаць”

5-8

Нагар Л. М.

03.04

Час загадак

1-4

Ляшкевіч В.Я

03.04

Экскурсія ў вясені парк

5-8

Вярэніч А.Р.

03.04

Вусны часопіс з элементамі дзелавой гульні “Чарнобыль боль зямлі”

9-11

Петрусевіч М.М.

10.04

Інтэлектуальная гульня “Таямніцы прыроды”

1-4

Падарэцкая Э.М.

10.04

Гульнявая праграма “У кругу сяброў”

5-8

Кананчук Л.І.

10.04

Круглы стол “Сучасныя прафесіі”

9-11

Шчучка П.П.

10.04

Праграма-розыгрыш “Вясёлы настрой”

1-4

Нагар Л.М.

17.04

Час загадак “Адгадай прафесію”

1-3

Гузарэвіч А.В.

17.04

Гульня “Перавароты назваў”

3-4

Сямёнава Г.С.

17.04

Круглы стол “Я дарую табе сваё сэрца”

5-8

Кананчук Л.І.

17.04

Час–разважання “Таямніцы космасу”

9-11

Сядляр Г. В.

24.04

Справаздачна-выбарчы збор дружыны

5-8

Нагар Л.М.

24.04

Конкурс малюнкаў “Мая вуліца”

1-4

Захарыч Ж.А.

24.04

Тэнісны турнір

5-8

Колбік М.А.

24.04

Дыскатэка "Вясновыя рытмы”

9-11

Казак В. В.

08.05

Гульні на свежым паветры

1-4

Падарэцкая Э.М.

08.05

Экскурсія на конезавод аг. Ремель

5-8

Кананчук Л.І.

08.05

Квэст “Па лабірынтам школы”

9-11

Шчучка П.П.

08.05

Віртуальная экскурсія “Старонкі піянерскай летапісі”

2-4

Нагар Л.М.

15.05

Падарожжа ў краіну казак

1-3

Гузарэвіч А.В.

15.05

Конкурс знаўцоў прыроды

3-4

Сямёнава Г.С.

15.05

Пазнавальная гульня “Мір этыкета”

5-8

Кананчук Л.І.

15.05

Віктарына “Зямля бацькоў – мая зямля”

9-11

Сядляр Г.В.

22.05

Экскурсія ў вясенні парк

1-4

Захарыч Ж.А.

22.05

Экскурсія на конезавод аг. Ремель

5-8

Колбік М.А.

29.05

Гульня “Хто хоча стаць піянерам?”

5 – 8

Нагар Л.М.

29.05

Дыскатэка “Прывітанне, лета!”

9-11

Казак В.В.

 

 

свернуть

План работы библиотеки в 6-Й школьный день на 2021/2022 уч.год

Мэта: арганізацыя выхаваўчай работы ў шосты школьны дзень тыдня, далучэнне школьнікаў да чытання, кнігі і наведвання школьнай бібліятэкі.

 

     Задачы: павышэнне якасці выхаваўчага працэсу, стварэнне найлепшых умоў для дзейнага, прадуктыўнага, творчага вольнага часу вучняў у вольны ад вучобы шосты школьны дзень.

 

       Дэвіз: "Субота ў школьнай бібліятэцы - гэта пазнавальна, займальна і весела!"

 

Змест

Тэрмін выканання

Адказныя

1

Квэст “Ці ведаеш ты таямніцы бібліятэкі?” да Дня беларускай пісьменнасці

04.09.2021

бібліятэкар

2

Завочнае падарожжа “Аб чым гавораць сцены Брэсцкай крэпасцьі” да 50-годдзя з дня ўрачыстага адкрыцця

25.09.2021

бібліятэкар

3

Буктрэйлінг (кароткія відэаролікі) “Смачна есці! Прафесія – повар” да Міжнароднага дня повара

23.10.2021

 

бібліятэкар

4

Агляд бібліятэчнай выставы “Нескароны талент Міхася Зарэцкага” да 120-годдзя з дня нараджэння

20.11.2021

 

бібліятэкар

5

Урок памяці “Жыццёвы шлях Георгія Жукава”  да 125-годдзя з дня нараджэння

04.12.2021

 

бібліятэкар

6

Экалагічнае падарожжа “Запаведнымі сцяжынкамі беларускай прыроды”

08.01.2022

 

бібліятэкар

7

Кніжная паліца “Ксенія Пецярбуржская: хто яна такая?”

05.02.2022

бібліятэкар

8

 Конкурсна-гульнявая праграма “Марскі бой па літаратурным героям”

30.03.2022

бібліятэкар

9

Відэаурок “Самае шчырае і адважнае мастацтва” да Сусветнага дня цырку

16.04.2022

 

бібліятэкар

10

Завочнае падарожжа “Нацыянальны архіў Рэспублікі Беларусь”

28.05.2022

бібліятэкар

 

свернуть